HÉTLÉPÉS PÉTERÉRT! – jótékonysági koncertsorozat
2011. november 17. csütörtök, 13:18    PDF Nyomtatás E-mail
A sepsiszentgyörgyi 14 éves Egyed Pétert néhány hónapja agydaganattal diagnosztizálták, Magyarországon műtötték és Németországban kezelik. A nyolcadikos fiú várhatóan jövő nyárig szorul állandó terápiára és orvosi felügyeletre, amelynek költségei meghaladják a család lehetőségeit.

A család megsegítésére sokan összefogtak már eddig is. Most háromszéki zenészek, előadóművészek és művelődésszervezők készítenek elő egy jótékonysági koncertsorozatot, amely a HÉTLÉPÉSBEN PÉTERÉRT! címet viseli. A „hétlépést” a magyar táncrendből kölcsönözték, „zárt összefogódzással járt páros tánc” megnevezése. A koncertek összeállításakor elsődleges szempont volt, hogy minél szélesebb körű korosztályt szólítsanak meg. A szervezők hiszik, hogy együtt tudunk segíteni!

Első lépés: Pilinszky emlékére, Orbán Ferenc előadásában – 2011. november 25., 18.00, Sepsiszentgyörgy (Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem).

Második lépés: Evilági kiskoncert (Orbán Ferenc, Szélyes Margit, Ferenc Áron, Löfi Gellért, Gyergyai Szabolcs, Kátai Judit, Gábor Szabolcs) – 2011. november 27., 18.00, Sepsiszentgyörgy (Szemerjai Református Templom).

Harmadik lépés: Kerekecske esztendőcske gyermekkoncert – 2011. december 2.,  12.00, Barót, Városi Művelődési Ház.

Negyedik lépés: Fúvóskoncert orgonakísérettel – 2011. december 8., 19.00, Kézdivásárhely, Kantai Katolikus Templom.

Ötödik lépés: Fúvóskoncert orgonakísérettel – 2011. december 11., 11.30, Sepsiszentgyörgy, Krisztus Király Katolikus Templom.

Hatodik lépés: Kerekecske esztendőcske gyermekkoncert – 2011. december 16.,  11.00, Gelence.

Hetedik lépés: Cseh Tamás emlékkoncert – 2011. december 16., 14.00, Kézdivásárhely (Nagy Mózes Gimnázium).

Szervezők: Péter Orsolya, Szélyes Margit, Löfi Gellért, Orbán Ferenc, Mágori István.

Társszervezők: Szemerjai Református Egyházközség, Baróti I-VIII. Osztályos Iskola, Kantai Katolikus Egyházközség, Krisztus Király Katolikus Egyházközség, Gelencei I-VIII. Osztályos Iskola, Nagy Mózes Gimnázium.

Támogatók: Kolumbán Hanna, Bod Péter Megyei Könyvtár, Baróti Városi Művelődési Ház, Metronom Kft. – Bogyor Attila, Kobak Kft.
 
FacebookTwitterGoogle bookmark